23. kolo Slovnaft Extraligy mužov

13.11.2007 Celý región

HK Aquacity ŠKP Poprad - HK Ardo Nitra 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)
Góly: 5. Martin Segľa (E. Piatak), 12. Turoň (A. Kroták, Jarolín), 24. A. Kroták (Michal Segľa, Kasík), 25. V. Král (Fabian, Jabrocký), 35. Jabrocký (V. Král, Buc), 54. Dora (Halaj, V. Král) - 32. Jass (Šimka, T. Chrenko), 40. Vozdecký (Šimka)
vylúčení: 3:7 na 2 min
presilovky: 2:1
rozhodovali: Lauff - Gajan, Smrek
1205 divákov

Hokejisti spod Zobora nad kamzíkmi v tejto sezóne ešte nevyhrali, hoci v oboch prípadoch neuspeli iba rozdielom gólu. Domáci v tomto trende chceli pokračovať aj dnes, čo sa im od úvodu aj darilo. Rozohrali v pohode zápas, ovládli hru a keď súper neprejavil väčšiu gólovu aktivitu, otvorili už v 5 minúte gólový zápis Martinom Segľom. O sedem minút neskôr, keď obaja súperi mali po jednom vylúčenom hráčovi, zvýšil domáci obranca Turoň na 2:0. Ani to Nitru nepovzbudilo k nebezpečnejším aktivitám a tak po prestávke v strednej časti hry využil Kroták oslabenie hostí o jedného hráča a pridal tretí gól. To sa už z nitrianskej brány porúčal Mastič, ktorého nahradil Konrád. Ten sa sotva usalašil v bráne a Král ho prekonal. Hostia sa predsa len osmelili a v 32. min Jassom znížili na 1:4. To podnietilo Popradčanov a Jabrocký zvýšil na 5:1. Bodku za strednou časťou zápasu v presilovke dal druhým gólom hostí Vozdecký. Nitrania sa v závere zápasu nevzdávali nepriaznivého stavu, útočili a pokúšali sa o nemožné. Snaha prišla neskoro a klincom do ich truhly bol šiesty gól domáceho Doru.

František Hossa, tréner Popradu: "Po ligovej prestávke sme boli v stretnutí veľmi aktívni z čoho pramenili časté rýchlenie prečíslenia súpera a korčuliarsky sme ho prevýšili. Mali sme stále navrch aj vďaka lepšej koncovke v akciách. Mám radosť, že dohrali všetci nominovaní hráči na zápas aj nová akvizícia obranca Bartoš zo Spišskej Novej Vsi. "
Rostislav Vlach, tréner Nitry: "Keď to mám zhodnotiť stručne chcem povedať, že začiatok zápasu patril nám. Potom sme vari zo siedmich striel dostali štyri góly a bolo po zápase. Záver vyznel jednoznačne v prospech Popradu. "

Dukla Trenčín - SkiPark MHK Kežmarok 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 12. M. Palovčík (Frank, Strapko), 36. Šechný (Martin Slovák, Strapko), 41. Martin Slovák (Drotár)
vylúčení: 5:10 na 2 min
rozhodovali: Jonák - Horínek, Brath
2780 divákov

Vlažný úvod stretnutia vyhovoval viacej hosťom, ktorí hrali v obrane s prehľadom. Dukla mala prvé šance v 6. min Radulayom a Malinským, hostia zasa v 9. min Drotárom. V 12. min na konci presilovky hostí strelil úvodný gól Palovčík. Dve presilovky domácich boli bez úžitku. Druhá tretina sa začala miernym tlakom Dukly, i keď hostia mali výhodu jednej presilovky ešte zo záveru prvej tretiny a dvoch ďalších za fauly Hanzala a Kollára, ktorého oslabenie mohol zužitkovať v 30. min Drotár. Od 33. min hrala presilovku Dukla za nedovolený zákrok Škoviru, ale bez efektu, i keď celé dve minúty bola hra v obrannom pásme súpera. Za neúspešnosť bola po skončení presilokvy potrestaná Dukla, keď druhý gól hostí dal Šechný a hlavný rozhodca neuznal protest Dukly za predchádzajúci ofsajd, ktorý čiarový rozhodca Horínek nezaevidoval. V tretej časti hry sa očakával totálny tlak Dukly na kontaktný gól, ktorý bol zmrazený už v 43. sekunde tretiny, keď Slovak zvýšil vededenie hostí o tri góly. Prevaha Dukly síce pokračovala naďalej, avšak hostia sa srdnato bránili, a to i často na úkor faulov. Presilovky však zostali nevyužité, i keď dve boli dokonca o dvoch hráčov. Hrdinom stretnutia bol v každom prípade brankár hostí Klempa. Lišiacka hra hostí nakoniec slávila úspech.

Antonín Stavjaňa, tréner Dukly Trenčín: "Prestávka mala na nás skôr negatívny vplyv. Začali sme nesústredene, ale veril som, že prvý inkasovaný gól nás postaví na nohy. Bohužiaľ, opak bol pravdou a pretože sme vôbec nič nevytvorili, odnáša si súper všetky body. "
Miroslav Ihnačák, tréner MHK SkiPark Kežmarok: "Hráči hrali disciplinovane a plnili taktické pokyny. V mnohých prípadoch nás podržal brankár Klempa. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. "

MHC Martin - Slovan Bratislava 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Góly: 13. Koložváry (S. Hriňa) - 25. Döme (Hreus), 51. Hujsa (Kuľha), 55. Devečka (Uram), 58. Döme (Lažo, Hujsa)
vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: 60. S. Hriňa 10 min za nešp. správanie - 13. Lažo 10 min za nešp. správanie
oslabenia: 0:1
rozhodovali: P. Grečko - Kalina, M. Grečko
4000 divákov

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Žilina 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
Góly: 1. Richard Huna (Róbert Huna), 24. Róbert Huna (Kriška), 32. B. Pohanka (Marek Hovorka, M. Grman), 59. Marek Hovorka (D. Rehák) - 8. Kučný (Paroulek), 20. Krajči (Kontšek, R. Tvrdoň), 27. Jánoš (Kučný, Baláž), 52. P. Sivák (R. Stantien, L. Havel), 57. R. Stantien (Paroulek)
vylúčení: 8:11 na 2 min, navyše: Marek Hovorka na 10 min za nešp. správanie, Robert Huna a M. Školiak (všetci L. Mikuláš) tresty v hre za nešp. správanie
presilovky: 3:4
rozhodovali: Kubuš - Vojtek, Valach
1310 divákov

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 16. J. Kopecký (Klouda), 28. J. Kopecký (Klouda), 50. Krayzel (Turek, Cibuľa), 56. P. Frühauf (J. Čierny) - 12. Liščák (R. Školiak), 21. Pálffy
Vylúčení: 6:4 na 2 min
presilovky a oslabenia: 0:0
rozhodovali: Halecký - Orolin, Tvrdoň